Alates 90ndatest aastatest on organisatsioonide õpimeetodid palju muutunud. Traditsioonilisemate meetodite eeskujul on loodud uskumatult palju nutikad digitaalsed võimalusi, mis võimaldavad töötajatel õppida ilma geograafiliste ja aja piiranguteta. Tehnoloogia ja kiirus on muutunud individuaalsete harjumuste jaoks nii oluliseks, et isegi organisatsiooni koolitussüsteem pidi selle uskumatu revolutsiooniga kohanema. Pandeemia vaid kiirendas seda ajas muutumatut protsessi. E-õpe on märk nendest muutustest: lähenemisviis, mis tagab kasutajatele tõhusad tulemused ja paindlikkuse.
E-õpe kõikjal ja kogu aeg
E-õpe toob õppimise otse kasutajani. See kõikjale jõudmine on üks suurimaid varasid, mida tehnoloogia on meile andnud: võime edastada teavet ilma ruumi ja aja piiranguteta. E-õpe võimaldab meil areneda professionaalidena muutuvas maailmas. Samas nii nagu kaugtöö nõuab ka e-õpe meilt distsipliini.
E-õppe 3 võtmevaldkonda
Formaadid
E-õpe tagab alati kättesaadavad formaadid koos sisuga, mis saadab töötajaid kogu nende tööpäeva jooksul ilma katkestusteta. Mobiilirakendused, taskuhäälingusaated, voogedastus- ja videoplatvormid, samuti õppeportaalid ja veebikursused 24 tundi ööpäevas. Need on ühed kõige uuenduslikumad kanalid, mis suudavad pakkuda lühikest ja suure mõjuga sisu jätkuvaks kasutamiseks.
Õpikogemus
Selle efektiivsuse määrab kaasaegne elustiil ja harjumusi järgiv õpimeetod. Õpikogemus on tegelikult veel üks oluline teema e-õppes. Kui töötaja integreerib osa oma arengust hõlpsasti kättesaadavate tuttavate tööriistadega, saab tema kaasamine olla ainult viljakas. Tegelikult saab kasutaja sõltuvalt oma vajadustest otsustada, millal ja kuidas nad õpivad vaid ühe klõpsuga, tagades kiire juurdepääsu teabele.
Kasutajad
Ja kes saab sellest paindlikust koolitusest kasu? Kõik muidugi. Piiranguid ega takistusi ei ole. Digitaalsed tööriistad, mida töötajad tavaliselt iga päev (isegi eraviisiliselt) kasutavad, võimaldavad juurdepääsu käimasolevale koolitusprogrammile. Õppijad saavad jätkata sealt, kus nad pooleli jäid, ja vajadusel igal ajal sisse logida.
Non-stop e-koolitus
E-õpe on tulnud, et jääda. Kuid tuleviku koolitus ei lõpe vaid sellega. Nii nagu tehnoloogia viib meid juba teistele radadele (näiteks virtuaalreaalsus ja tehisintellekt), peavad ka koolitusmeetodid järgima sotsiaalseid ja tehnoloogilisi muutusi. Pandeemia ajal on digitaalne õpe see, mis võimaldab ettevõtetel koolitada uusi ressursse ja oskusi ilma takistusteta, integreerides kaugõppe tehnikaid, tagades samal ajal peamise eesmärgi – hoida spetsialistide motivatsiooni kõrgel kõikjal, kus nad asuvad.
Kuiads edasi?
Mercuri täna e-õpet Eesti keeles ei paku, kuid see on kättesaadav paljudes suurte rahvaste keeltes.
Võta meiega ühendust ja leiame Sulle sobiva e-õppe õpiteekonna sobivas keeles.