Digitaalõpe: ruumi – ja ajabarjääride ületamine

Alates 90 ndatest aastatest on ettevõtete õppemeetodid olnud tunnistajateks paljudele muutustele, mis aitavad suunata professionaale nende arenguteel. Traditsioonilisematest meetoditest lähtudes töötati välja uskumatult arukad digitaalsed formaadid, mis võimaldavad töötajatel koolitada ilma geograafiliste piiride ja tähtaegadeta. Tehnoloogia ja kiirus on muutunud individuaalsete harjumuste jaoks nii määravaks, et isegi ettevõtete koolitustegevus pidi selle uskumatu revolutsiooniga kohanema. Digitaalne õpe on märk nendest muutustest: lähenemisviis, mis tagab kasutajatele tõhusad tulemused ja paindlikkuse.

Digitaalõpe: kõikjal ja igal pool

“Digitaalne õpe” on programmide ja kogemuste pakett, mis tagab eduka koolituse digitaalsete vahendite abil, tuues õppetöö otse kasutajani. See kõikehõlmavus on üks suurimaid varasid, mille tehnoloogia on meile andnud: võime edastada informatsiooni ilma ruumi – ja ajapiiranguteta. Digiõppega ei seista paigal. See võimaldab meil areneda professionaalidena muutuvas maailmas.

Digiõpe ja selle 3 võtmevaldkonda

Millised on digiõppe võtmevaldkonnad ja milliseid muutusi on see toonud ettevõtete koolitusmeetoditesse? Uurime selle kolme nurgakivi:

Vormingud:

Digiõpe tagab alati saadaolevad vormingud koos sisuga, mis saadavad töötajaid kogu tööpäevade jooksul voogu katkestamata. Mobiilirakendused, netisaated, voogedastus – ja videoplatvormid, samuti õppeportaalid ja veebikursused 24 tundi päevas. Need on mõned kõige uuenduslikumad kanalid, mis suudavad pakkuda lühikest ja suure mõjuga sisu jätkuvaks kasutamiseks.

Õpikogemus:

Selle efektiivsuse määrab ka kaasaegseid eluviise ja harjumusi järgiv koolituslik lähenemine. Õppimiskogemus on tegelikult digitaalkoolituse teine oluline punkt. Kui töötaja integreerib osa oma kasvuteest kergesti kättesaadavate tuttavate tööriistadega, saab nende kaasamine olla ainult viljakas. Tegelikult saab kasutaja sõltuvalt oma vajadustest vaid klõpsuga otsustada, millal ja kuidas õpitakse, tagades kiire ligipääsu infole

Kasutajad:

Ja kellele see paindlik koolitus kasulik on? Kõigile muidugi. Piiranguid ega takistusi ei ole. Digitaalsed tööriistad, mida töötajad tavaliselt igapäevaselt (ka eraviisiliselt) kasutavad, võimaldavad juurdepääsu käimasolevale koolitusprogrammile. Õppijad saavad jätkata sealt, kus pooleli jäi ja vajadusel igal ajal sisse logida.

Non-stop digikoolitus.

Digitaalne õppimine on õigel teel, sest üha enam ettevõtteid mõistab, kuidas töötajate koolitamine peab toimuma meetoditega, mis arvestavad nende vajadusi ja harjumusi. Aga tulevane treening seal ei peatu. Nii nagu tehnoloogia viib meid juba teistele radadele (nagu virtuaalreaalsus ja tehisintellekt) peavad ka koolituslähenemised sõitma modernsuse lainega, jälgides alati sotsiaalsete ja tehnoloogiliste muutuste austamist. Ja isegi siis, kui maailm peatub, nagu hiljutise pandeemia puhul, on digitaalne õpe see, mis võimaldab ettevõtetel treenida uusi ressursse ja oskusi, puutumata kokku mingite takistustega, integreerides kaugõppe tehnikad, tagades samas esmase eesmärgi – hoida professionaalide motivatsioon kõrgel kõikjal, kus nad asuvad.

Heitke pilk Mercuri e-õpe kataloogile